Avatud :





Raamatukogu on SULETUD.

Monday, February 17, 2020

Uued raamatud veebruaris


Naine. Otse ja ausalt
Marju Karin
See siin on minu lugu. Lugu päris naiselt, päris naistele. Naistele, kes elavad oma elu just nii, nagu nemad seda just kõige paremini oskavad – kirega, tulihingeliselt ja täiel rinnal. Vahel elus pettudes, vahel sellest rõõmu tundes. Just sellistele naistele, kes ükskõik kui raske ka poleks, hambad ristis, uuesti tõustes, ikka ja jälle ujuvad välja ka kõige hullematest hetkedest oma elus. Sest kurat, seda me oskame, kuna oleme ikkagi Naised!!!
Teie,
Marju Karin
"Selle raamatu võlu peitub selle lihtsuses. See sitke naine armastab tõepoolest komöödiat, roppu nalja ja polkat ning oskab elegantse sõrmenipsuga naelutada häbiposti tüütud sitanuusutajaid. Nii vett kui vilet kogenud naisena oli minulgi nii mõnda kõrva taha panna. Norutamine on nõrkadele. Tugev lakub haavad ja on valmis uuteks väljakutseteks. Sõitku kuu peale inimesed, kellele me ei meeldi! Lisaks veel posu tarkuseteri, mis mööda külgi maha ei jookse – ei naistel, ammugi meestel. Mis kõige olulisem, raamat tuletab meelde lihtsa tõe ja see kipub meil kõigil igapäevaelu virr-varris tahtmatult ununema. Palun, olgem üksteise vastu head! See ei maksa midagi, kuid on hindamatu."
Anu Saagim
"Marju astub ruumi, kus on sada või enam inimest ning hoobilt on ruum teda täis, sest pole võimalik teda mitte märgata. Parasjagu bravuurikas, parasjagu edev, parasjagu haavatav. Aga mis peamine - aus ja enesekindel. Täpselt samasugune on ka see raamat, mida käes hoiate. Raamat, mis tegelikult ehk kõige enam rõhub sellele, et armastage ennast, sest siis olete te õnnelikud. Väärtustage ennast, sest siis väärtustavad teid ka teised. Ning tehke enesega tööd, sest lõppkokkuvõttes saab loota vaid iseendale. See raamat ärgitab sind mõtlema – kuidas olla õnnelik? Kust ammutada jõudu kui on nii pagana raske? Marju kirjutab sellest kõigest ausalt ja läbi oma kogemuste."
Kärt Anvelt
"See raamat peaks olema üleriigiline kohustuslik kirjandus. Kohustuslik nii naistele kui meestele. Nii noortele kui vanadele. Nii šovinistidele kui ka feministidele. Et kui kuradi võimas on ikkagi üks Naine. Suur kummardus Marjule nii julgelt elatud elu eest ning veel sügavam kummardus nende inspireerivate sõnade ning mõtete eest, mis on kirjas siin teoses. Sina oledki see Naine. Suure algustähega!!!"
Jesper Parve

Karjala kauge kutse
Tõnu Tuulas, Viktoria Tuulas
Kohe meie koduukse taga asuvast ja meie ühiste läänemeresoome juurte tõttu olulisest maast Karjalast on eestikeelne raamat seni puudunud. Tõnu ja Viktoria Tuulase teos „Karjala kauge kutse” on sündinud mitme aasta jooksul tehtud Karjala-reiside tulemusel. Soome lahe ääres paiknevast väikesest Repino alevist jäävad kaugel põhjas Valges meres asuvad Solovetsi saared üle tuhande kilomeetri kaugusele. Läbitud vahemaadest olulisemad on siinses raamatus aga kohtumised Karjala rikkaliku kultuuri- ja ajaloopärandiga ning kohalike inimestega. Samuti väga eripalgelise ja lummavalt kauni loodusega. Kuna Viktoria töö tõttu Eesti peakonsulina Peterburis elasid autorid seal mitu aastat, algasid reisid alati Neevalinnast. Seetõttu oli kogu korraldus ja kohalejõudmine kindlasti ladusam. Eestist lähtuvaid Karjala-reise planeerides tuleb huvilistel ise veel veidi eeltööd teha. Autorid ei käsitle raamatus ainult tänapäeva Karjala Vabariigi territooriumi, vaid kogu ajalooliselt Karjalana määratletud ala. Siit saab hea ülevaate Karjala ajaloo olulistest tahkudest. Rohked fotod tutvustavad lugejale paikasid, mida tasub külastada. „Karjala kauge kutse” on selle suure ja rikka maa praktiline teejuht.
Talve
Oskar Luts
"Elutee ei pöördu iial endist rada … Kui teekond on jõudnud lõpule, siis pole võimalust seda parandada, muuta ega uuesti alustada … Seda teevad juba uued põlvkonnad …

Oskar Lutsu „Talve“ paneb punkti Paunvere-saagale. „Kevadest“ tuntuks saanud armastatud tegelased on saanud vanaks ja aeg on anda teatepulk üle uuele põlvkonnale.

Raamatu kaunis kaanepilt on pärit 2020. aasta alguses kinodesse jõudvast filmist „Talve“, mis on järg teiste Lutsu teoste põhjal vändatud filmidele „Kevade” (1969), „Suvi” (1976) ja „Sügis” (1990).
Suvi Jaanimardikarannas
Jenny Hale 

"Suurepärane ja unustamatu lugu paneb sind naeratama, nuuksuma ja lööb jalust...
Hallie Flynni lemmikkoht kogu maailmas on tema vanatädi Clara kaunis maja koos seda ümbritseva veranda ja võluvate vaadetega sätendavale türkiissinisele ookeanile. Halliele tundub minek Jaanimardikaranda, mis on täis maagilisi lapsepõlvemälestusi, nagu kojujõudmine. Aga see kõik on muutumas...
Ühe hetkega on Hallie maailm pahupidi pööratud. Ta süda on murtud, kui tema jumaldatud tädi Clara siitilmast lahkub.
Nagu alati on tädi Clara kõigele mõelnud. Tema viimases kirjas on nimekiri, mille Hallie kirjutas kaheteistaastasena – ja tädi Clara viimne soov on, et ta selle ellu viiks. Hallie otsustab kordki elus mitte kahelda. Jättes oma perspektiivitu töö ja etteantud päevakava, võtab ta kuulda tädi Clara sõnu.
Veetes suve Jaanimardikarannas, saab Hallie kokku vanade sõpradega ja tuletab meelde asjad, mis on talle kõige tähtsamad. Lapsepõlvesõber Ben Murray on alati tema kõrval, toetades iga tema sammu sel teel. Kuid seda nimekirja täita pole lihtne. Ja nagu sellest poleks veel küllalt, juhuslik kohtumine jõuka Gavin Wilsoniga, uustulnukaga Jaanimardikarannas, paneb ta oma tulevikus kõhklema ja seisma silmitsi millegagi, mis on maetud sügavale tema südamesse ja mida ta ei taha tunnistada.
Kas Hallie suudab järgida nimekirja ning oma elu muuta? Või hävitab hoolega hoitud saladus tema uue alguse – ja võimaluse armuda?"
Katharina kood
Jørn Lier Horst


Politseiinspektor William Wistingu põnevik
See aeg on jälle käes. Juba kahekümne neljandat korda otsib William Wisting välja Katharina Haugeni kadumisjuhtumi materjalid. Juhtum on siiani lahendamata ja nii on Wisting igal aastal käinud külas Katharina abikaasal Martin Haugenil. Pidev kontakt politseiinspektori ja leinava mehe vahel on aastate jooksul kujunenud sõprussuheteks. Kuid sel aastal seisab Haugeni maja Wistingu saabudes tühja ja pimedana. Oma naise kadumise aastapäeval on Martin Haugen kadunud.
Samal päeval tuleb uurija Adrian Stiller Wistinguga kohtuma. Riikliku kriminaaluurimise teenistuse (Kripos) noor lahendamata juhtumite uurija Stiller on avastanud seose Katharina kadumise ja kadunud inimese juhtumi vahel, millega ta töötab. Kaks uurijat peavad jõupingutused ühendama, kuid koostöö keeruka iseloomuga Stilleriga on kogenud Wistingule väljakutse. Nüüd peavad nad leidma lähtepunkti, milles nad on ühel meelel ja juhtumi lahendamiseks koostööd tegema.
„Katharina kood“ on esimene osa Jørn Lier Horsti juba kriitikute poolt tunnustatud uues krimisarjas „Lahendamata juhtumite kvartett”.



Nullpunkt
Jørn Lier Horst, Thomas Enger 
Kui norra kuulus naismaratoonar oma skandaalse elulooraamatu tutvustusele hommikutelevisioonis kohale ei ilmu, ei oska keegi pidada seda muuks kui naise tavapäraseks staaritsemiseks. Riburadapidi hakkavad aga kaduma ka teised avaliku elu tegelased ja tõsielustaarid. Kogenud kriminaaluurija Alexander Blix aimab, et juhtumite vahel on seos, kuid milline? Selle seose avab talle nooruke ajakirjanik Emma Ramm, kellega ta tee uurimise käigus ristub. Blix asub Emmaga koostööle, julgemata naisele tunnistada, et peale kriminaalmenetluse seob neid ka 19 aasta tagune kohutav sündmus, mis muutis nende mõlema elu igaveseks. „Nullpunkt” on norra kahe kõige menukama krimikirjaniku Jørn Lier Horsti (snd 1970) ja Thomas Engeri (snd 1973) esimene koos kirjutatud romaan. See on esimene osa kavandatud uuest krimisarjast.



Täna öösel sa sured
Viveca Sten  


Kui noor tudeng Marcus Nielsen oma ühikatoast surnuna leitakse, viitavad kõik märgid enesetapule. Kuid noormehe ema on kindel, et poeg mõrvati. Ta palub, et politseiinspektor Thomas Andreasson ja tema kolleegid juhtumit põhjalikumalt uuriks. Nacka politseijaoskond on aga üle koormatud. Thomas pääses vaevalt poole aasta eest surmasuust ja pole kindel, kas ta enam taastubki. Sellegipoolest otsustab ta juhtumile mõne lisatunni pühendada. Juurdlus viib politseinikud Sandhamni külje all asuva Korsö saare kunagisse sõjaväebaasi. Thomas ja tema sõbranna Nora Linde, kes toibub alles lahutusest, püüavad välja selgitada, mis juhtus kolmekümne aasta eest saarel, kus õpetati välja merejalaväe eriüksuslasi – rannikujäägreid. Peagi sureb veel üks Korsöga seotud mees. Ja siis veel üks. Kas minevikus juhtus midagi, mis päevavalgust ei kannata? „Täna öösel sa sured“ on armastatud Rootsi krimiautori Viveca Steni Sandhamni-sarja neljas romaan, mis räägib kättemaksust, tagakiusamisest ja hingehaavadest, mis jätavad jälje kogu eluks. Viveca Sten on üks edukamaid Rootsi naiskrimiautoreid. Tema raamatuid on avaldatud enam kui 25 keeles ja müüdud maailmas kokku üle 5,5 miljoni eksemplari. Sandhamnil on Viveca enda suvekodu juba tema lapsepõlvest saati, samuti on saar paljude stockholmlaste lemmiksuvituskoht.
Varem eesti keeles ilmunud: „Vaga vesi“, „Suletud ring“, „ Ilmsüüta“.




Surev dändi
Mari Jungstedt  

"Talviselt külmal pühapäevahommikul leitakse tapetult galerist Egon Wallin. Tema surnukeha on riputatud Visby linnamüüri ühe värava vahele nähtavale kohale. Kõigest mõni tund varem on mees oma galeriis avanud eduka näituse, mis tutvustab Gotlandi publikule uue Leedu kunstniku loomingut. Uurimise käigus selgub, et Wallin oli oma vana elu maha jätmas: galeriid, kahekümneaastast abielu, elukohta, Gotlandi. Suure saladuskatte all oli ta lahkumist juba pikemat aega ette valmistanud.
Hulljulge maalivargus – Nils Dardeli „Sureva dändi” kadumine Waldemarsudde kunstimuuseumist – paljastab selge seose Gotlandi galeristi mõrva ning Stockholmi kunstimaailma vahel. Visby politsei komissar Anders Knutas juhib tapmisjuurdlust, samal ajal otsib omal käel tõde telereporter Johan Berg. Elegantsetes kunstisalongides liigub mõrvar – ettearvamatum ja lähemal kui keegi aimatagi oskab.
2006. aastal ilmunud „Surev dändi”on Mari Jungstedti neljas romaan kriminaalkomissar Anders Knutase juhtumitest kõnelevast sarjast. Varem on eesti keeles ilmunud „Silmale nähtamatu”, „Sel vaiksel ööl” ja „Sisering”. Tema Gotlandi saare kaunisse ning dramaatilisse keskkonda paigutatud lugudes leidub peale kriminaalse süžee pea alati ka saareelus peegelduv suhtedraama."



Koolmekohad
Ruth Galloway juhtum
Elly Griffiths

Rahvusvaheline menuk traditsioonilise Briti krimiromaani austajaile. Arheoloog doktor Ruth Galloway on hilistes kolmekümnendates naine, kes elab meeleldi üksi koos oma kahe kassiga Norfolki lähistel kõledas ja eraldatud paigas nimega Saltmarsh – rabamaal, mis oli rauaaja asukate jaoks püha, sest pole päriselt ei maa ega meri. Kuid tema ühetaolised päevad, mida täidab luude ja muististe väljakaevamine, pööratakse pea peale, kui üksildaselt mererannalt leitakse lapse luud. Peainspektor Nelson kutsub Galloway appi, uskudes, et säilmed kuuluvad Lucy Downeyle, kümme aastat varem kadunud tüdrukule, kelle röövija kiusab teda ikka veel kummaliste kirjadega, mis sisaldavad viiteid ohvririitustele, Shakespeare’ile ja piiblile. Siis kaob veel teinegi tüdruk ja Nelson saab uue kirja – samasuguse nagu Lucy juhtumi ajal. Kas tegemist on sama tapja või matkijast mõrvariga, kes on mingil moel seotud Ruthi eraldatud elupaigaga? Mida lähemale kirjasaatja tuleb ja mida enam näitab tuulest räsitud Norfolki maastik oma võimu, seda eksinumana Ruth end sel uuel territooriumil tunneb – ja satub tõsisesse ohtu. „Koolmekohad“ on esimene raamat Elly Griffithsi paljukiidetud ja oodatud Ruth Galloway sarjast! Griffithsi põneva süžeega raamatute populaarsuse taga on autori oskus ühendada tuulest ja vihmast räsitud Norfolki ranniku atmosfäär, piirkonna müüdid ja legendid ning tark, kohati terav ja isepäine, kuid alati inimlik peategelane.


Põhjus elada
Richard Roper 

 Südamlik ja naljakas romaan surmast, valetamisest, üksindusest, armastusest ja mudelrongidest.
Andrew on plindris. Ta on valetanud tööintervjuul, kuidas tal on naine ja kaks last, kuid nüüd ähvardavad kolleegid külla tulla. Tegelikult elab Andrew üksi armetus korteris koos oma mudelrongide kollektsiooniga. Andrew töö on otsida üksinda elanud lahkunute võimalikke pärijaid ning ta on peale kirikuõpetaja sageli ainus inimene nende matustel. Tema kindlatel rööbastel kulgevat elu muudab päev, kui tööle saabub uus kolleeg Peggy. Ei, see ei lähe lihtsalt.
Richard Roper kasvas Stratford-upon-Avonis ja töötab kirjastuses toimetaja. „Põhjus elada“ on tema esimene romaan ja see on ilmumas kahekümnes keeles.


Ärevil inimesed
Fredrik Backman  

 „Ärevil inimesed” on igas mõttes segane komöödia sellest, kuidas korteriesitlusest saab pantvangidraama, sellest, kuidas üks õnnetu pangaröövel suleb end ühte korterisse koos üliinnuka maakleri, kahe muserdatud IKEA-sõltlase, ühe kurja keelega multimiljonäri, ühe kurbliku tädikese, ühe viimase vindi peal raseda, ühe tüütu tüdruku ja ühe küülikupeaga. Viimaks annab röövel alla ja laseb pantvangid vabaks, aga kui politsei korterisse tungib, on see ... tühi. Hiljem aset leidnud ja tulemuseta jäänud ülekuulamistel saame kuulda igaühe versiooni toimunust ja hargnema hakkab klassikaline mõistatus. Kuidas röövlil põgeneda õnnestus? Miks kõik nii pahased on? Ja mis inimestel nüüdsel ajal viga on?

No comments:

Post a Comment