Avatud :





Raamatukogu on SULETUD.

Friday, May 15, 2020

Uued raamatud mais


Pooltoonid
Annika Lõhmus

„Pooltoonid” on mitmekihiline raamat, mis räägib ennekõike armastusest – armastusest mehe ja naise vahel ning armastusest muusika vastu. Ent teose peateemaks kujuneb tahes-tahtmata lähisuhtevägivald, mis kipub varjutama kõike muud.
Raamatu peategelane, nooruke Elis õpib laulmist ja saab töökoha mainekas barokkansamblis. Elis on õnne tipul, kuid muusikamaailma telgitagused ei osutugi teab kui roosilisteks: siin tuleb ette nii intriige, haiglast auahnust kui ka kadedust. Ka Elise armuasjad hakkavad tegema kummalisi siksakke ja mõne aja möödudes avastab ta, et elab koos mehega, kes kasutab tema kallal vägivalda.
Raamat näitab ilmekalt, kuidas mõjub lähisuhtevägivald naise psüühikale – veel aastaid hiljem on Elisel raske elust rõõmu tunda. Et traumast üle saada, läbib ta pika ja keerulise tee, mis nõuab tohutut tahtepingutust.
Tumedast alatoonist hoolimata mõjub romaan elujaatavalt ja helgelt ning sisaldab ka kelmikaid ja humoorikaid noote.

Kimalased piksekivil
Eet Tuule


Keskea künnisele jõudnud Kertu pääseb imekombel raskest liiklusõnnetusest ja taas hakkavad teda painavad kummalised unenäod ning Piksekiviga seotud mälestused lapsepõlvest. Naine otsustab aja maha võtta, et üle aastate külastada oma kodutalu Saaremaal. Seal kohtab Kertu kunagist naabripoissi. Ka Tõnu oli varakult kodunt lahkunud, kuid mõne aasta eest kodukanti naastes talunikuks hakanud. Kuigi Kertu ja Tõnu isiklikus elus on palju pettumusi, lahvatab nende vahel kirglik armastus. Ent tee teineteise leidmiseni on sillutatud ootamatute katsumuste ja salapäraga. Armastajate ette kerkivad järjest uued takistused. Kas nad suudavad need ületad



Minevik algab homme
Urve Tinnuri

Pärast vanemate lahutust läheb 16aastane Madle õppima Tartusse, et pääseda eemale ühtäkki tühjaks ja kõledaks muutunud lapsepõlvekodust. Ta ema kolib koos uue elukaaslasega ära, vend pühendub oma äsja loodud perele, isa võitleb enesekaotusega, suutmata eluga enam järje peale saada. Madlel ei jää üle muud, kui püüda omapäi toime tulla.
Teos kõneleb kaotatud lootustest, minevikudeemonitest, süütundest ja iseendale andestamise oskusest, samuti sügavast, hullutavast armastusest, mis ei tunnista vanuselisi piire.
Tegevustik toimub 1970ndate alguses.
Elu täiega
Arne Nielsen 
Palju on kirjutatud meestest kui kangelastest, küll sõjas ja võitluses loodusjõududega, küll seelikuküttidest ja valerahategijatest ning muidu kurikaeltest, keda kujutatakse sageli palju sümpaatsematena kui neid jahtivaid detektiive ja nii edasi. Päris kahe silma vahele kipub jääma tavaline igapäevane Eestimaa mees, kelleta iga kangelane üksinda oleks vaid tühi koht. Seepärast kirjutabki autor selles romaanis lihtsast eesti mehest, kelle tahe, võimed ja ka elusaatus pole talle pakkunud kohta suurte kangelaste seas, aga kes elab oma võimalustes täiega ja on just sellisena meie elus asendamatu. Selliseid mehi on sadu tuhandeid, nad väärivad kindlasti tähelepanu.

Süvasadam
Fern Michaels 

"Juhuslik kriisihetk võib viia elu suurimate kangelastegudeni…
Kui Carol Anne Jansen paadiõnnetuses oma armastatud vanemast vennast Kickist ilma jääb, kaotab ta ainsa pidepunkti oma elus. Kui vanemad autoõnnetuses hukkusid, kasvatas Kick õe üles. Vennalt päritud vara teeb CJ-st rikka naise, aga tal puudub eesmärk. Võimuka kongresmeni Snapper Lewise haldusassistendina sukeldub ta poliitika põnevasse, ent tihti heitlikku maailma.
Kuid korraga lööb ka see pidepunkt kõikuma. CJ käsutusse satub informatsioon, millest võib välja lugeda, et ülemus on seotud korruptsiooniga. Kui kongresmen kaob ja CJ tõele järjest lähemale jõuab, saab selgeks, et ka tema enda elu võib ohus olla.
Põgenenud Uus-Inglismaa väikelinna, hakkab CJ uude ümbrusse sisse elama. Süvenevast sõprusest tšarterlaeva omanikuga tõotab välja kasvada midagi enamat. Kuid enne, kui CJ elus uue lehekülje pöörata saab, peab ta üle saama oma hirmudest ja kahtlustest ning uskuma, et vesi, mis on temalt nii palju röövinud, võib seekord ta õnnesadamasse viia..."

Mõrv koidikul
Betty Rowlands

Viirpuu villa on nüüd enam kui aasta Melissa Craigi kodu olnud ja naine maaeluga harjunud. Ta satub oma naabri Irise kutsel Londoni kunstikolledži auhinnatseremooniale, kus üks auhinnasaajatest, noor maalikunstnik, talle auhinna toonud maali, kauni noore naise portree, publiku silme all noaga puruks lõikab. Veidi hiljem kohtub Melissa hiljuti külla kolinud kohaliku õppeasutuse juhatajaga, kes pakub talle võimaluse loovkirjutamise kursust läbi viia. Naine avastab üllatusega, et juhataja sekretär on võluv Angelica, seesama neidis, kelle portree lõhkumise tunnistajaks Melissa oli. Töö verisulis kirjanikega valmistab Melissale suurt rõõmu ja peagi hakkab üks kolleeg talle ka romantilises plaanis huvi pakkuma. Ja siis, ühel päeval tööle saabudes seisavad koolimaja ees politseiautod. Toimunud on mõrv ja Melissa seab oma eesmärgiks tõe väljaselgitamise, kuna politsei peamiseks kahtlusaluseks osutub just naise uus silmarõõm. Peagi leitakse uus surnukeha ja naine teab, et nüüd läheb mõrvari leidmisega kiireks. Kas Melissa jõuab kaunis külas inetu tõe enne päevavalgele tuua, kui järgmine ilmsüütu ohver elu kaotab? Betty Rowlandsi järjekordses vaimukas teoses, mille peategelane on nutikas ja tundlik kirjanik Melissa Craig, saavad kokku Inglismaa maaelu idüll ja inimloomuse räpasemad küljed.


Chilbury naiskoor
Jennifer Ryan

Kent, 1940. Idüllilises Chilbury külas on teoksil muutused. Naiste südamed murduvad, saates sõtta poegi ja abikaasasid. Kui vikaar otsustab lõpetada laulukoori tegevuse kuni meeste naasmiseni, näib kõik kadunud olevat. Kuid just laulmiseks kokkutulemine on see, mida Chilbury naised neil süngetel aegadel vajavad. Mõned näevad kooris võimalust oma murede unustamiseks, teised aga juhust särada. Kuid ühe külaelaniku jaoks on koor täiuslikuks kattevarjuks, et hävitada Chilbury taasleitud üksmeel. Lummav, paljusid inimesi haarav lugu, mis kulgeb külaintriigidest romantikani ning meeliliigutava elu ja surma olemuseni. Sellisena valgustab Jennifer Ryani esikromaan kodurinde naiste tõelist vaprust alistamatu vaimuga külas. „Chilbury naiskoor“ on romaan sõjaaja hakkajatest inimestest ja ühtsest kogukonnavaimust. Tuju tõstev ja südamepõhjani liigutav teos uurib, mil moel suur ajalugu mõjutab tavaliste inimeste elu ja kuidas ellujäämine sõltub võrdselt nii sõprusest kui ka isiklikust vaprusest. New York Timesi ja USA Today menuraamatute autor Jennifer Ryan on sündinud Inglismaal Kentis. Ta kirjutab paeluvaid raamatuid tavalistest inimestest, kes teevad erakordseid asju. Enne kirjanikuks hakkamist oli ta raamatutoimetaja Londonis ja Washingtonis. Jennifer elab abikaasa ja kolme lapsega San Francisco lahe piirkonnas.

Üks suvi Pariisis
Sarah Morgan

"Südantsoojendav romaan sõpruse ja armastuse väest ning sellest, mis juhtub siis, kui lõpp on kõigest algus...
Grace on kavandanud oma abikaasale kahekümne viiendaks pulma-aastapäevaks tohutu üllatuse: romantilise reisi Pariisi. Aga ta ei osanud oodata, et ka mehel on talle üllatus: ta tahab lahutust. Šokist rabatud Grace langetab julge otsuse sõita Pariisi üksinda.
Londonist pärit noor naine Audrey on jätnud Pariisi jõudes seljataha südamevalu. Töö raamatupoes on tema pääsetee vabadusse, aga kuna tal pole raha ja ta ei oska prantsuse keelt, tundub hoopis, et tal tuleb veeta suvi Pariisi tänavatel... Kuni ta kohtub Grace’iga ja kõik muutub.
Grace’ile on suureks üllatuseks Audrey julgus, Audreyle aga see, kui ettevaatlik äsja üksi jäänud Grace on. Elades raamatupoe peal kohakuti korterites, pakuvad nad vastastikku seda, mida teisel jääb vajaka. Nad tulid Pariisi ennast leidma, aga leiavad imelise sõpruse, mis võib olla parim asi, mis nendega on üldse juhtunud..."

No comments:

Post a Comment